O NAS
Bernardyńska 12 – Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej to miejsce, w którym, w uzasadnionych sytuacjach, psychoterapeuci pozostają w stałym kontakcie z psychiatrami. Ma to na celu zapewnienie naszym pacjentom kompleksowej opieki, opartej na dialogu w zespole. Gwarantuje to spójne, wspólne, a przede wszystkim najkorzystniejsze dla pacjenta zajęcie się jego problemami. Nie każdy i nie w każdej sytuacji potrzebuje objęcia zarówno opieką psychiatry jak i psychoterapeuty. Dlatego sytuację każdego pacjenta rozpatrujemy indywidualnie i dopiero po starannej diagnozie proponujemy stosowne formy pomocy.
Psychiatria psychodynamiczna to koncepcja diagnozy i leczenia bazująca na myśleniu o pacjencie i leczącym go specjaliście w kategoriach nieświadomych konfliktów, deficytów, zniekształconych struktur psychicznych, relacji z obiektem wewnętrznym z uwzględnieniem współczesnych dokonań neuronauki.
Psychoterapia psychodynamiczna bazuje na uznanych teoriach psychoanalitycznych i dokonaniach współczesnej psychiatrii. Jej głównym założeniem jest przekonanie, że znaczna część naszego życia psychicznego toczy się w nieświadomości. Jej aktywność daje o sobie znać pod postacią sposobów tworzenia i funkcjonowania w związkach z innymi ludźmi, indywidualnych wzorcach przeżywania siebie i innych w tych relacjach, jak również marzeń sennych, objawów nerwicowych i przejęzyczeń. Te sposoby i wzorce zazwyczaj odtwarzają się następnie w relacji z terapeutą pod postacią kierowania do niego oczekiwań i odczuć doświadczanych wcześniej wobec znaczących osób w przeszłości. Nazywamy to zjawiskiem przeniesienia. Analiza tego nieświadomego procesu pełni kluczową rolę w podejściu psychodynamicznym.
Psychoterapia może pomóc ludziom, którzy doświadczają dyskomfortu psychicznego i mają motywację, żeby to zmienić. Punktem wyjścia zgłoszenia się do terapeuty jest odczuwane cierpienie związane z życiem emocjonalnym, relacjami z ludźmi lub objawami somatycznymi, a także podstawowa gotowość do podjęcia refleksji nad przyczynami opisanego stanu.
Warto się do nas zgłosić, gdy doświadczasz:
- lęku bądź obaw,
- obniżonego nastroju, braku chęci do działania czy trudności w przeżywaniu przyjemności,
- trudności ze snem,
- przewlekłego stresu,
- trudności w kontaktach interpersonalnych czy tych związanych z wykonywaniem pracy i codziennymi obowiązkami,
- jak również gdy znajdujesz się w sytuacji kryzysowej,
- czy wspomniane objawy uniemożliwiają, bądź znacznie ograniczają Ci możliwość czerpania satysfakcji w życiu.
Zajmujemy się leczeniem:
- depresji,
- zaburzeń snu,
- zaburzeń lękowych,
- zaburzeń osobowości,
- choroby afektywnej dwubiegunowej,
- schizofrenii i innych psychoz,
- zaburzeń psychicznych u osób, które doświadczyły sytuacji traumatyzującej bądź narażonych na przewlekły stres.
Nasz Zespół
Specjalista psychiatra, psychoterapeuta psychodynamiczny. Udziela porad psychiatrycznych i prowadzi konsultacje pacjentów korzystających z psychoterapii… więcej
Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dorosłych i młodzieży. Posługuje się metodą TFP (Transference-Focused Therapy – psychoterapia skoncentrowana na przeniesieniu)… więcej
Specjalista psychiatra. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Szkolenie w zakresie psychiatrii zdobywała w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie, … więcej
Psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień. Prowadzi psychoterapię dorosłych i młodzieży oraz psychoterapię i profilaktykę uzależnień chemicznych i behawioralnych… więcej
Psycholog, psychoterapeuta i socjoterapeuta. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych i młodzieży…więcej
KONTAKT
Bernardyńska 12/11
20-109 Lublin
Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej znajduje się w zabytkowej kamienicy przy ulicy Bernardyńskiej 12. Pomiędzy zbiegiem ulicy Bernardyńskiej z Placem Wolności, a Młodzieżowym Domem Kultury i Zespółem Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów.
Ośrodek znajduje się w dwóch skrzydłach kamienicy. Wejście do dotychczasowej jego części, w lokalu nr 11, znajduje się z tyłu budynku. Aby się tam dostać, należy po lewej jego stronie, przejść przez wjazd na podwórko i skorzystać z pierwszej klatki schodowej po prawej.
Wejście do nowej części Ośrodka znajduje się na pierwszym piętrze pod nr 5. Aby dostać się tam należy wejść do budynku od frontu (wejście pod jedynym balkonem) przechodząc wcześniej przez furtkę. Poczekalnia znajduje się w głębi lokalu, po prawej stronie.
Po wybraniu numeru lokalu (5 lub 11) na domofonie, zamek w drzwiach wejściowych po chwili otworzy się automatycznie. Proszę wchodzić bez pukania.